Google Currents uygulaması artık kullanımda!

0

Google Currents uygulaması

Google+ hizmeti, Google’ın başarısız sosyal ağ girişimleri arasına katılmıştı. Google+’ın kapatılmasının ardından, Google Currents uygulaması artık kullanıma sunuldu.

Kurumsal kullanım için Google Currents

Google, Google+ ile Gsuite hesabı bulunan kurumsal kullanıcılara yönelik bir hizmet veriyordu. Kullanıcıların paylaşımda bulunabilmeleri, birbiriyle iletişime geçerek iş odaklı yardımlaşmaları gibi özellikler Google+’ı farklı kılıyordu. Ancak Google bu hizmetten hem kullanıcı sayısı hem de aktif kullanım bakımından pek de istediğini alamadı.

Oldukça radikal bir karar alan Google, Google+’ı sonlandırmıştı. Bu alanda benzer ama daha yenilikçi bir adım atmayı planlayan Google, bir süredir Google Currents için çalışmaktaydı. Google+’ın Android ve İos uygulaması artık Google Currents olarak yeniden adlandırıldı. 7 Temmuz itibariyle kullanıma sunulan Google Currents, kullanıcıların kurum içi iletişimde kalmalarını hedefliyor.

Google Currents’te kullanıcılar metinler, dökümanlar, görseller ve bağlantılar paylaşabiliyor. Ayrıca bu paylaşımlara yorumlar yapılarak kullanıcıların etkileşimde kalması da sağlanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>