Google dizi ve film aramalarını kolaylaştırıyor

0

Google dizi ve film

Google dizi ve film aramalarını daha kolay hale getirmek için yeni bir liste özelliği yayınlamaya hazırlanıyor. Bu liste özelliğiyle dizi ve film takibi daha kolay hale gelecek.

Google dizi ve film aramalarına ağırlık veriyor

Netflix gibi platformların hayatımıza girmesiyle, son yıllarda dizi ve film sektöründe de büyüme yaşanıyor. Bu büyümeyle birlikte artan içerik listesini takip etmek bir hayli zor olabiliyor.

Google, dizi ve film araması yapan kullanıcılarına yönelik yeni bir özellik test ediyor. Bu özellikle kullanıcılar, dizi ve film araması yaptıklarında çeşitli seçeneklerle karşılaşacak. Arama sonucunda kullanıcılar ilgili dizi veya filmi izledim, izleme listesine ekle gibi seçeneklere tıklayarak listelerini düzenleyebilecekler.

Ayrıca şu an sinemada gösterimde olan bir film Google’da arandığında ise ‘bile al’ seçeneğine tıklanarak, kullanıcıların daha hızlı bir şekilde biletlerini alabilmeleri sağlanacak. Yeni özelliklerin wen, Android ve iOS platformlarında kullanılabileceği belirtiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>