Google Drive’a uygulama desteği geldi

0

google-drive-update[1]Bulut servisi Google Drive, çok popüler bir depolama aracı olarak kullanılıyor. Sayısız ofis ve medya dökümanının saklandığı Google Drive’da önemli sorunlardan biri, bazı dosyaları çalıştırıp görüntüleyebilmek için PC’ye indirip yüklü olan ilgili uygulama ile açmak zorunluluğu idi.

Ancak Google şimdi, Drive’ın web izleyici ara yüzü üzerinde bu uygulamaları doğrudan çalıştırma imkanına kavuştu. Google, her dosya için alternatif uygulamalar yerleştirerek o uygulamanın bulut üzerinde de çalışmasını sağlayacak bir yapı oluşturdu.

Böylece, örneğin bir Photoshop dosyasını çalıştırmak için Adobe Photosohop uygulamasına gerek kalmaksızın, aynı dosya formatını açıp görüntüleyebilen başka bir uygulama sayesinde ilgili dosyayı PC’nize indirmeden, Google Drive klasörü içinden çalıştırıp inceleyebiliyorsunuz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>