Google Duo katılımcı sayısını artırıyor

0

Google Duo katılımcı

Görüntülü sohbet uygulaması Google Duo katılımcı sayısını artırmaya karar verdi. Daha önce 8 olan katılımcı sayısı artık 12’ye çıkarılıyor.

Google Duo katılımcı sayısı 12 oluyor

Koronavirüs salgınının artmasıyla birçok şirket uzaktan çalışma sistemine geçiş yaptı. Bu da Google Meet, Microsoft Teams ve Google Duo gibi platformlara talebin artmasına neden oldu.

Google’ın sahibi olduğu Google Duo ile kullanıcılar 8 katılımcıya kadar görüntülü görüşme yapabilmekteydi. Ancak koronavirüs sonrası artan talep nedeniyle Google Duo katılımcı sayısını 12’ye çıkarma kararı aldı.

Google Ürün ve Tasarım Müdürü Sanaz Ahari, Google Duo’nun yeni katılımcı sayısıyla ilgili açıklamayı kendi Twitter hesabı üzerinden paylaştı.

Görüntülü sohbet platformlarında yüksek katılımcılı bir toplantı yapılmak istenildiğinde, genellikle ücretli paket satın almak zorunlu hale geliyor. Apple FaceTime 32, Skype ve Messenger ise 50 kişiye kadar görüntülü konuşma imkanı sağlıyor. Google Duo’nun bu hamlesinin, nispeten az katılımlı görüntülü görüşmeler için önemli bir fayda sağlayacak diyebiliriz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>