Google Duo kullanıma açıldı

0

Google’ın Skype’a rakip olarak konumlandırdığı video görüşme uygulaması Duo, bugün kullanıma açıldı. iOS ve Android versiyonları yayına giren Duo ile kullanıcılar, Google hesapları ve Google altyapısı üzerinden hızlı ve pratik şekilde video görüşme yapabilecekler.

Mobil deneyimi basitleştirmek üzerine odaklanmış bir uygulama olan Duo aynı anda sadece iki kişinin görüşmesine imkan veriyor. Yani çoklu video konferans mümkün değil. Aynı zamanda uygulamada “arayüz” adına da fazla bir seçenek bulunmuyor. Çok basit, çok hızlı, çok pratik şekilde çalışması hedeflenmiş olan Duo ile aramak istediğiniz kontak kişinin üzerine basıyor ve görüşmeyi başlatabiliyorsunuz.

Her telefonda çalışacak

Uygulamanın çalışmak için yüksek seviye telefonlar, yüksek RAM miktarı gibi detaylar istememesi de önemli bir özelliği. Google, yeni uygulaması sayesinde, video görüşmelerini iletişimin standardı haline dönüştürmeyi planlıyor ve umuyor.

Duo’nun bir özelliği de her türlü network üzerinde çalışabilmesi. 4,5G ve 3G ağlarda HD kalitesinde görüntü aktarabilen uygulamanın 2G ağlarda ise çok düşük çözünürlükle bile olsa sorunsuz çalışabilmesi dikkat çekiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>