Google Duo ve Meet birleşiyor mu?

0

Google Duo ve Meet

Google bünyesinde yer alan Duo ve Meet ile ilgili yeni bir iddia gündeme geldi. Google Duo ve Meet birleşiyor iddiaları ortaya çıktı.

Google Duo ve Meet için yeni planlama mı geliyor?

Pandemi süreciyle birlikte video konferans platformları yoğun bir ilgi görüyor. Teknoloji devleri, video konferans platformları için bu dönemde stratejilerini de yeniliyor.

Google, bu konuda kararlı adımlar atan şirketler arasında yer alıyor. Daha önce Google FaceTime’a rakip olması için Duo platformunu, Zoom’a rakip olması için Meet’i piyasaya sürmüştü. Ancak ortaya atılan yeni iddialara göre Google bu alanda çok fazla dallanmak yerine tek bir odak noktası olmasını planlıyor. Bu amaçla Google, Duo ve Meet platformlarını birleştirmeyi, geliştirme çalışmalarını tek bir platform üzerinden sürdürmeyi hedefliyor.

İddialara göre birleştirilmiş bu uygulamanın ismi ise Duet olacak. Meet altyapısı üzerine kurulu olacak Duet ile Google, tek bir uygulama üzerinden hizmet verecek.

Google tarafından yapılan açıklamada ise pandemi süresinde şirketin Duo’ya büyük bir yatırım yaptığı belirtildi. Dünyanın her yerinden insanların görüntülü görüşmesini sağlayan Duo’yu kesintiye uğratmak gibi bir düşüncelerinin olmadığı belirtildi. Kullanıcıların keyifli bir deneyim yaşaması için geliştirme çalışmalarına devam edecekleri, ürünleri birbiriyle birlikte geliştirmeye çalışacakları vurgulandı. Dolayısıyla Google’ın birleştirme yönünde adım atacağına yönelik henüz net bir bilgi bulunmuyor. Önümüzdeki yıllarda bu konuda adım atılıp atılmayacağını hep birlikte göreceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>