Google, EA Sports ve Adidas ortaklık kuruyor

0

EA Sports ve Adidas

Teknoloji, oyun ve spor sektörünün üç dev ismi ortaklık kuruyor. Google, EA Sports ve Adidas ortaklık ile yeni bir girişimde bulunacak.

Dev ortaklık: Google, EA Sports ve Adidas

Günümüzde farklı sektörlerden dev şirketler ortaklık kurarak yenilikçi projelere imza atıyor. Google, EA Sports ve Adidas’ın kuracağı üçlü ortaklık ile Project Jacquard projesi hayata geçecek.

Project Jacquard’ın üç farklı aşması olacak. Projeyle akıllı ayakkabılardan veriler toplanacak ve toplanan veriler fitness uygulaması aracılığıyla puanlanacak. Daha sonra bu puan ve veriler FIFA Mobile Ultimate Team oyununa aktarılıp kullanılacak.

Veri toplama süreci, tabanına işlemci yerleştirilen akıllı ayakkabılar aracılığıyla gerçekleştirilecek. Daha sonra toplanan veriler Adidas GMR uygulamasına aktarılıp takip edilecek. FIFA Mobile Ultimate Team’e aktarılan verilerle kullanıcılar takımlarını daha da geliştirebilecek.

Project Jacquard ile detaylı bilgilerin ise 10 Mart tarihinde paylaşılacağı belirtiliyor. Böylelikle Project Jacquard’la oyuncuların aktif bir şekilde spor yapmaları da hedefleniyor. Şimdilik eldeki bilgiler Google’ın paylaştığı Project Jacquard kısa videosu ile sınırlı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>