Google Earth güncelleme aldı

0

Google Earth güncelleme

Google tarafından yapılan açıklamaya göre Google Earth güncelleme aldı. Bu güncelleme, 2017’den beri en büyük güncelleme oldu.

Google Earth güncellemesi ile neler değişti?

Google Earth artık son 37 yıldaki 24 milyon uydu fotoğrafını bir araya getiren devasa bir yapı haline geldi. Google, 2017’deki yeni tasarımından bu yana en büyük Google Earth güncellemesini yayınladığını duyurdu.

2017’den beri pek büyük bir değişiklik almayan Google Earth için bu güncelleme son yılların en büyüğü olarak lanse ediliyor. Güncellemeyle birlikte Google Earth içinde 3D timelapse videolar yer alıyor. Yaklaşık 800 video ile küresel ısınmanın etkileri göz önüne seriliyor.

Bu videolarda 1984 ile 2020 yılları arasındaki görüntüler kullanılarak kullanıcılara zaman içindeki değişim gösteriliyor. Google bu yeni özelliğin eğitim amacıyla veya bilimsel çalışmalarda kullanılmasını hedefliyor.

Google’ın eski görüntüleri silmeyerek zaman içindeki değişimi göstermesi, bu alanda önemli bir çalışma olarak değerlendiriliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>