Google Earth ile ceset bulundu!

0

Google Earth ile ceset

Teknoloji, artık cinayetlerin çözülmesinde de etkili bir role sahip. ABD’de Google Earth ile ceste bulunarak, önemli bir vaka çözüldü.

Google Earth ile ceset nasıl bulundu?

Geçtiğimiz günlerde yüz tanıma teknolojisine sahip bir para transfer uygulaması sayesinde bir cinayet  vakası çözülmüştü. Teknolojiyle çözülen cinayetlere bu kez bir yenisi eklendi.

1997 yılında bir gece eğlencesi sonrası kaybolan William Moldt isimli kişi, polislerin tüm çabasına rağmen bulunamamıştı. Bu olay sonrasında dosya için durdurma kararı da gelmişti.

Wellington kasabasında yaşayan vatandaşlardan biri Google Earth kullanırken hareketsiz yatan bir insana denk geldi. Daha sonra arazide drone ile tarama yapan kişi, cesedi görmeyi başardı.

Elde ettiği tüm bilgileri polis ekipleriyle de paylaşan bu kişi, cinayetin çözülmesinde önemli bir rol üstlendi.

Ayrıca cinayetlerin çözülmesini sağlayan teknolojiler listesine Google Earth de eklenmiş oldu.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>