Google Fiber müşteri bulamıyor

1

google fiberMoffettNathanson isim araştırma firmasının yayınladığı rapora göre, Google Fiber ile gelen ödemeli TV servisi Amerika gibi TV izlenme rakamlarının yüksek olduğu ve benzeri servislerin rağbet gördüğü bir ülkede yeterli ilgiyi görmekten çok uzakta.

Alphabet çatısı altında Google Fiber hizmeti veren ve bu hizmetin bir parçası olarak ödemeli TV servisine sahip olan sistem, 2015 yılı sonu itibariyle 53.390 aboneye sahip. 2014 yılında bu sayı 30 bin civarındaydı. 2014 yılında Fiber’in ödemeli TV servisi %136 büyümüştü ancak bu oran 2015 yılı itibariyle %78.8’e düştü. Diğer bir deyişle Google’da büyüme yavaş seyrediyor.

Rakamlar tüm Google Fiber için geçerli değil

Alphabet’in hükümete göndermiş olduğu raporda Google Fiber’in internet hizmetini kullanan müşteri sayısı yer almadığı için, bu rakamın sadece kablolu TV müşteri sayısını kapsadığını belirtelim. Yine de bu rakam Fiber adına son derece acı verici. Zira 54.000 aboneye sahip Google Fiber ödemeli TV servisi, kablolu TV hizmeti veren kendinden önceki en küçük firmadan 7 kat küçük!

Bu haliyle rapor, Google’ın basındaki varlığı ve yatırımcıların aklındaki yerinin olması gerekenden daha küçük olduğunun altını çiziyor.

Yorumlar

  1. verdilerde bizmi almadıkkk

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>