Google Fitbit’i satın aldı

0

Google Fitbit

Fitness odaklı akıllı saat üreticisi Fitbit, Google tarafından satın alındı. Google Fitbit’i satın alarak, akıllı saat sektörüne de adım atmış oldu.

Google Fitbit’i ne kadara satın aldı?

Son dönemde pandemi nedeniyle insanların sağlığına ayrıca önem vermesi, akıllı saat pazarını hareketlendirdi. Özellikle de sağlık verilerinin izlenebildiği akıllı saatler, son aylarda büyük talep görüyor.

Fitness odaklı akıllı saatleriyle sektörün en önemli isimlerinden Fitbit, Google tarafından satın alındı. 2017 yılında kurulan yeni nesil akıllı saat markası Fitbit’i satın almak için Google, Kasım 2019’da planlamasını duyurmuştu.

Google, Fitbit için Avrupa Birliği’ne bazı taahütlerde de bulundu. Giyilebilir sağlık ekipmanlardan elde edilecek verilerin, 10 yıllı süre içinde reklam amaçlı olarak kullanılmaya belirtildi. Şu anda satın alma işlemi Avrupa Birliği tarafından onay bekliyor. Bu satın almanın onaylanıp onaylanmayacağını hep birlik göreceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>