Google Flash desteğini sonlandırıyor

0

Google Flash

Google Flash desteğini sonlandırarak, arama motorunda yeniliğe gitme hazırlanıyor. Artık Flash içeren siteler arama motoru tarafından göz ardı edilecek.

Google Flash desteği bitiyor

İnternet dünyasında kullanıcıları animasyonlu ve interaktif içeriklerle buluşturan efsane Adobe Flash için bir dönem kapanıyor. Adobe, 2020 yılının sonlarında efsane olan bu yazılımın emekliye ayıracağını duyurmuştu.

Flash ile ilgili bir yeni gelişme de Google tarafından geldi. Google yöneticisi Dong-Hwi Lee tarafından yapılan açıklamada, Flash içeriği barındıran web sitelerinin artık Google tarafından desteklenmeyeceği duyuruldu. Ayrıca bu sitelerin artık Google aramalarında göz ardı edileceği de belirtildi.

Yapılan bu açıklama sonrası, Flash içeriği barındıran internet sitelerinin artık kendilerini yenilemesi gerektiği belirtiliyor. Google Adobe’dan önce Flash desteğini sonlandırarak, kullanıcılar için daha güvenli bir internet deneyimi sağladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>