Google Fotoğraflar’da depolama için geri sayım

0

Google Fotoğraflar depolama

Google Fotoğraflar’da depolama özellikleri 1 Haziran’da değişiyor. Artık kullanıcılara sınırsız fotoğraf depolama hizmeti sunulmayacak.

Google Fotoğraflar’da depolama seçeneklerinde yeni dönem

Google, Fotoğraflar uygulamasında kullanıcılara fotoğraf depolama alanı sunuyordu. Bu sayede kullanıcıların telefonlarında herhangi bir depolama alanı kaplanmıyordu.

Ancak 1 Haziran’da bu konuda büyük bir değişiklik yapılacak. Google, kullanıcılara 15 GB’a kadar depolama seçeneği sunarak, sınırsız depolamayı kaldıracak. Bu nedenle Google, kullanıcılardan 1 Haziran öncesine kadar verilerini yedeklemelerini istiyor.

Şu anda Fotoğraflar hizmeti, kalitesi orijinalinden biraz daha düşük olan yüksek kaliteli medya dosyaları için sınırsız yedekleme sağlamaktadır. Depolama, yalnızca orijinal biçimlerinde yüklenen dosyalar için sınırlı. Yeni sistemde daha fazla depolama alanına ihtiyaç duyan kişilerin, 100 GB’lık bulut hizmeti için aylık 1 dolar ödeme yapması gerekecek. 200 GB için 3 dolar, 2 TB için ise 10 dolarlık ödeme belirlenmiş durumda. Pixel model telefonu bulunan kullanıcılar ise yüklemelerini yine sınırsız bir şekilde yapabilecekler.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>