Google gelişmiş güvenlik programı yaygınlaşıyor

0

Google gelişmiş güvenlik programı

2017 yılında tanıtılan Google gelişmiş güvenlik programı yaygınlaşmaya devam ediyor. son olarak bu program, Nest cihazlar için de gelmiş oldu.

Google gelişmiş güvenlik programı neler sunuyor?

Dijitalleşmede yaşanan artış, güvenlik sorunlarını da beraberinde getiriyor. Kullanıcılar, bir sistemi veya bir cihazı kullanmadan önce güvenilirliklerini sorguluyor.

Google de kullanıcılardan gelen bu talebi iyi bir şekilde değerlendirerek 2017 yılında yeni programını duyurmuştu. Gelişmiş Güvenlik Programı adıyla duyurulan bu sistem, kullanıcılara iki aşamalı doğrulamayı zorunlu hale getiriyor. Güvenlik ve gizlilik odaklı çalışan program, kullanıcıların ürün ve sistemlerini daha güvenilir bir şekilde kullanmalarını hedefliyor.

Gelişmiş Güvenlik Programı, son olarak Google’ın akıllı ev ürünleri pazarı olan Nest için de geldi. Şimdiye dek güvenlik konusunda ciddi sorunla yaşamayan Google Nest, bu programla daha güvenli ve gizliliğe odaklanarak Amazon gibi rakiplerinin önünde yer almayı hedefliyor. 2020 yılını güvenlik önlemlerini artırmakla geçiren Google, güvenlik programını genişletmeye devam ediyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>