Google gizlilik ayarları anlaşılamaz hale geldi

0

Google gizlilik ayarları

ABD’de görülen bir dava ile Google gizlilik ayarları inceleme altına alınmıştı. Ancak Google mühendisleri ile bu ayarların içinden çıkamaz hale geldi.

Google gizlilik ayarları nasıl bir strateji izliyor?

İnternet kullanımının yaygınlaşması, artık tüm işlemlerin internet üzerinden ilerlemesi verinin değerini daha da artırdı. Google, gizlilik ayarları ile bu konuda önemli güvenlik önlemleri alıyor.

Mark Brnovich isimli bir savcı, Google’ın topladığı veriler konusunda şirkete bir dava açmıştı. 2018 tarihli bir rapor nedeniyle açılan davada, kullanıcıların veri paylaşımına izin vermedikleri durumlarda bile veri toplanmaya devam edildiği iddia edilmişti. Özellikle de Google, kullanıcılardan izinsiz konum verisi topladığı gerekçesiyle davalık olmuş durumda.

Hatta incelenen maillere göre, bazı Google mühendisleri bile bu izinsiz veri toplama konusunda Google’ın haksız olduğunu düşünüyor. Google’ın yaptığı açıklamada ise konum verileriyle ilgili alınan geri dönüşler için çok çalıştıkları ve sürekli iyileştirme yaptıkları belirtildi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>