Google Glass’ta bir fire daha

0

Geoff Dowd’un Google macerası oldukça kısa sürdü; Kasım 2015’te Adobe’dan ayrılarak, Project Aura adındaki birime kullanıcı deneyimi (UX) tasarımı yöneticisi olarak katılan Dowd’un sıfırdan tasarlanan Google Glass 2’yi daha cazip hale getirmesi bekleniyordu. Oysa beş ayın ardından Dowd sadece ilgili birimden değil, şirketten de ayrıldı.

Project Aura ekibi sadece Google Glass odaklı değil, aynı zamanda diğer giyilebilir teknolojiler üzerinde de çalışıyor. Prototip modelin geçtiğimiz yıl fiyaskoyla sonuçlanması sonrası Google, bir başka başarısızlık yaşamamak adına sektördeki yetenekleri bünyesinde topluyor.

Google Glass 2 nereye gidiyor?

Eski Gap yöneticisi Ivy Ross tarafından yönetilen Project Aura birimi, yakın zamanda aldıkları tartışmalı kararla gündeme gelen Nest’in yöneticisi Tony Fadell’in kanatları altında çalışıyor. Business Insider kaynaklarına göre, Project Aura’nın çalışmaları henüz gidilecek istikameti belirleme aşamasında görülüyor.

Aynı habere göre şirketin İleri Seviye Teknoloji ve Proje Grubu (ATAP) da yöneticisini Facebook’a kaptırdı. Şirketin merakla beklenen modüler akıllı telefon konsepti Project Ara ile üç boyutlu haritalandırma teknolojisi Project Tango’yu yöneten Regina Duran, Facebook’a geçti.

Google artırılmış gerçeklik ve VR başta olmak üzere, görsel deneyimi artırıcı nitelikte her türlü teknolojinin peşinden gidiyor ve bu alanlarda da büyük oynamak istiyor. Buna karşın sürekli değişen kadrolar, istenen ekibin oturmasına bir türlü izin vermiyor. Google Glass 2’nin kullanıcı deneyimini bundan sonra kimin tasarlayacağı ise henüz bilinmiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>