Google Glass, Project Aura oldu!

0

Google-Glass.jpgThe Wall Street Journal ve Business Insider gibi önemli kaynakların haberlerine göre Google yeni bir şirket içi bölümü hayata geçirdi. Daha doğrusu Google Glass adlı akıllı gözlük projesini Project Aura adı ile değiştirdi. Akıllara ise ilk olarak Google’ın merakla beklenen ve henüz deneme aşamasında olan modüler akıllı telefon çalışması Project Ara geliyor!

Google markasına 2014 yılında katılan Ivy Ross ise Glass’ın ardından tekrar, yeni adıyla Aura grubunun başındaki isim oldu. Ross direkt olarak Tony Fadell’a rapor vermekle yükümlü.

Öte yandan The Wall Street Journal, Google’ın yüksek sayıda mühendis, geliştirici ve proje yöneticisi isimleri bünyesine eklendiği bildiriyor. Bu önemli ekibin Ağustos ayındaki işten çıkartmalardan etkilenen Amazon’un Lab126 donanım bölümü çalışanları olduğunun da altı çizilmiş. Bu arada LinkedIn profillerindeki detaylara bakılacak olursa, Glass, Project Aura’nın tek başlığı da değil. Profillerdeki bilgiler, Project Aura adı altında Google Glass’ın yanı sıra giyilebilir “başka” ürünlerin de geliştirilmekte olduğunu gösteriyor.

Açıklamalara göre Google Glass için “baştan sona bir yenilenme” söz konusu. Ayrıca şirketin Glass adlı akıllı gözlüğünü belli endüstri kolları için özelleştirilmiş örneklerle de satışa sunacağı not düşülüyor.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>