Google Glass 2 tefecide rehin kaldı!

0

Google’ın ilk akıllı gözlük denemesi geçtiğimiz yıl fiyaskoyla sonuçlanmıştı; buna rağmen şirket Google Glass tasarlamaktan vazgeçmiyor. Bu kez şirketler için endüstriyel amaçlarla geliştirilen yeni akıllı gözlük öyle bir yerde görüldü ki, kazara barda unutulan piyasaya çıkmamış iPhone modellerini bile geride bıraktı.

Tasarım açısından ilk modelden farklı olmamasına karşın, fonksiyonları profesyonel kullanıma yönelik olması planlanan “Google Glass 2”, Kaliforniya’daki bir rehin dükkanında (bizdeki adıyla tefecide) ortaya çıktı. Borç karşılığı bu cihaza sahip olduğu tahmin edilen Redwood City’deki dükkanın sahibi Frank Romero, ürünü eBay’de listeleyince 20 bin dolara kadar yükselen teklifler karşısında neye uğradığını şaşırdı.

Romero: Google Glass 2 olduğunu bilmiyorduk

Elbette “gerçek mal sahibi” olan Google konuya hızlıca el attı ve şirket yetkilileri Romero ile iletişime geçerek ürünü almak istedi. Konuyla ilgili oldukça ketum davranan Google, Romero’ya da sessizlik yemini ettirmiş olacak ki rehin dükkanı sahibi de detay vermekten kaçınıyor. Bu nedenle Google herhangi bir ödeme yaptı mı yoksa kanuni yaptırım mı uyguladı şimdilik bilemiyoruz.

Ürünü eBay’e koyarken bir sonraki nesil Glass modeli olduğunu fark etmediklerini itiraf eden Frank Romero’nun BusinessInsider’a yaptığı açıklama ise şu şekilde: “Google bizimle irtibata geçti, ürünü onlara geri iade etmekten mutluyuz. Geri kalan her şey şirketle aramızda kalmalı. Hikayenin geri kalanını istediğinizi biliyorum ancak bizim için önemli olan tek şey, bu cihazın Google’a ait olduğunu öğrendiğimizde onun emin ellere dönmesini sağlamaktı.”

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>