Google Güney Kore yasalarına uyacak

0

Google Güney Kore

Google Güney Kore yasalarına uyacağını bildiren yeni bir açıklama yaptı. Böylelikle uygulama için ödemelerde alternatifler sunulacak.

Googel Güney Kore yasaları için yeni düzene geçiyor

Google, Güney Kore yasalarına uyacağını ve Android uygulama geliştiricilerinin uygulamalar içinde alternatif ödeme sistemleri sağlamasına izin vereceğini duyurdu.

Güney Kore kısa süre önce, uygulama pazaryerlerinin geliştiricilerin alternatif uygulama içi faturalandırma sistemlerini kullanmasına izin vermesini zorunlu kılan yasayı onayladı. Yasalar ayrıca uygulama mağazası pazaryerlerinin, uygulamaların onaylanmasını makul olmayan bir şekilde geciktirmesini veya bunları pazaryerinden silmesini yasaklıyor.

Google bir blog gönderisinde, Google’ın bu görevi kabul etmesinin bir parçası olarak, Android geliştiricilerinin artık Google Play’in faturalandırma sisteminin yanında yer alacak alternatif bir uygulama içi faturalandırma sistemi ekleyebileceklerini söyledi. Böylelikle ödeme sırasında, kullanıcılar hangi faturalandırma sistemini kullanacaklarını seçebilecekler.

Google Play’in faturalandırma sistemi aracılığıyla yapılan işlemlerde yüzde 15 ödeme yapan geliştiricilerin büyük çoğunluğu için alternatif faturalandırma sistemi aracılığıyla yapılan işlemlerde hizmet ücretleri %11 olarak belirlenecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>