Google güvenlik araştırmacıları 6.7 milyar dolar ödedi

0

Google güvenlik araştırmacıları

2020 yılında Google güvenlik araştırmacıların 6.7 milyon dolarlık ödeme yaptı. Güvenlik açığı bulan hackerlar Google tarafından ödüllendirildi.

Google güvenlik araştırmacıları için ödül dağıttı

Kullanıcıların güvenliği konusunda büyük önem veren Google, bu alanda çalışan kişileri de ödüllendiriyor. Andorid, Chrome ve Google Play gibi hizmetlerde güvenlik açığı keşfedenlerde ödül veriliyor.

2010 yılında başlatılan bu ödül programı kapsamında Google, güvenlik açığı bulan hackerlera 2020 yılı içinde 6.7 milyon dolarlık ödeme yaptı. Google uygulamalarında bulunan hatalar ve sunulan çözümlere göre ödüllendirme yapıldı.

2020’de 62 farklı ülkeden 662 kişi Google tarafından ödüllendirildi. Chrome tarafındaki toplam ödül miktarı 2.1 milyon dolar oldu. Android tarafında ise 1.74 milyon dolarlık ödül verildi. Google güvenlik programı dahilinde şimdiye dek toplamda 21 milyon dolar ödeme yapmış oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>