Google haftalık COVID-19 testini zorunu yaptı

0

Google COVID-19 testleri

Google haftalık COVID-19 testlerini geçici olarak zorunlu hale getirdiğini açıkladı. Şirket, çalışanların negatif teste tabi tutulacağını söyledi.

Google haftalık COVID-19 testi ile önlem alıyor

Google ABD’deki Google ofislerine veya tesislerine giren herhangi bir kişi için haftalık COVID-19 testlerini geçici olarak zorunlu hale getirdiğini söyledi.

Şirket, Google’ın ABD çalışma sitelerine giren herkesin negatif bir teste tabi tutulacağını ve ofisteyken cerrahi sınıf maske takması gerekeceğini söyledi. Bir Google sözcüsü, “Bu yüksek risk döneminde COVID-19’un daha fazla yayılmasını önlemeye yardımcı olmak için ABD’deki sitelerimize erişen herkes için yeni geçici sağlık ve güvenlik önlemleri uyguluyoruz” dedi.

Google, çalışanlarına, bakmakla yükümlü oldukları kişilere ve hane üyelerine ücretsiz evde ve yüz yüze test seçenekleri sunuyor.

Aralık ayında Google, Omicron ile ilgili artan endişeler nedeniyle küresel olarak ofise dönüş planını Ocak ayından itibaren ertelediğini söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>