Google Hangouts için ısrarcı

0

Google, kendi anında mesajlaşma uygulaması Hangouts’u hala terk etmiş değil. WhatsApp, Messenger ve Line gibi rakiplerinin karşısında fazla varlık gösteremeyen uygulama çok popüler olmamasına rağmen, Google hizmetleriyle entegre çalışabildiği için özellikle iş dünyasında kabul görüyor.

İnternet devi, sene başında uygulamanın iOS versiyonuna video mesaj özelliği eklemişti ancak Android kullanıcıları bu özelliğe erişememişti. Uygulamanın Android sürümüne de şimdi video mesajlaşma yeteneği eklendi. Uygulamanın yakında Google Play’e yüklenecek 11. versiyonunda Android kullanıcılarının beklediği video mesaj yeteneği bulunacak. Kullanıcılar, araç çubuğundaki kamera tuşuna basarak arkadaşlarına videolu mesaj gönderebilecek.

Ancak ilginç bir şekilde, gönderilen videolar mesaj penceresi içinde değil, ayrıca açılan bir uygulama içinde oynatılıyor. Bu arada iOS kullanıcıları da artık gönderdikleri videoyu 1 dakika ile sınırlamak zorunda değil. Google iOS kullanıcıları için video mesaj sınırını 2 dakikaya çıkardı. Android uygulamasındaki video mesaj güncellemesinin de 2 dakika sınırıyla geleceği tahmin ediliyor.

Hangouts sadece küçük bir kullanıcı kitlesi tarafından tercih ediliyor ve 1 milyar kullanıcı sayısına ulaşan WhatsApp veya benzer şekilde popüler Facebook Messenger karşısında çok şanslı görülmüyor. Teorik olarak Gmail’in 1 milyarı aşan aylık aktif kullanıcılarının tümü Hangouts kullanıcısı olarak kabul ediliyor ancak pratikte uygulamayı kullanan sayısı bu rakama yanaşamıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>