Google Haritalar demiryolları için güncelleme aldı

0

Google Haritalar demiryolları

Google Haritalar demiryolları için güncelleme alarak güvenliği üst düzeye çıkardı. Bu güncellemeyle olası kazalar önlenebilecek.

Google Haritalar demiryollarını gösterecek

Araç ve yaya trafiğini gösteren Google Haritalar’da, aslında arka planda geliştirilmesi gereken birçok özellik bulunuyor. Örneğin Google Haritalar’da demiryollarının görülmemesi, şimdiye kadarki en büyük eksikliklerden biriydi.

Bu eksiklik, yaya ve sürücü güvenliğini riske atıyordu. Yapılan yenilemeyle birlikte Google, uygulamasına bazı özellikler de eklemeye başladı. Örneğin, seçtiğiniz rota üzerinde herhangi bir hemzemin geçit varsa, gecikme yaşanabileceğine dair bir uyarı gösteriliyor. Bu da yol üzerinde bir demiryolu olduğu anlamına geliyor.

Google tarafından yeni özellik hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak bazı kullanıcılarda aktif hale gelen bu özelliğin ne zaman duyurulacağı bilinmiyor. Google’ın güncellemeyle birlikte kademeli olarak bu özelliği sunacağı tahmin ediliyor. Benzer şekilde Waze isimli uygulama, Ağustos 2020 yılında buna benzer bir özelliği sunmuştu. Google geç de olsa bu konuda önemli bir adım atmış olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>