Google Haritalar orman yangınlarını gösterecek

0

Google Haritalar orman yangınları

Yeni eklenen özellikle Google Haritalar orman yangınlarını gösterecek. Google Haritalar tarafından bu gösterim, gerçek zamanlı olarak yapılacak.

Google Haritalar orman yangınları için güncelleniyor

Google Haritalar’da sürekli olarak iyileştirmeler yapan Google, bu kez oldukça farklı bir özellik için çalışıyor. Google Haritalar’a eklenen yeni özellik, tamamen orman yangınları üzerine kurulu.

Bu özellikle birlikte kullanıcılar istedikleri bölgelerde orman yangınlarının durumu hakkında bilgi alabilecekler. Google Haritalar uygulamasında, orman yangınları gerçek zamanlı olarak gösterilecek. Üstelik uygulama için bu yangının sınırları da net şekilde gösterilmiş olacak.

4 adet GOES uydusu tarafından sağlanacak veriler, Google Earth Engine tarafından analiz edilecek ve harita üzerinde gösterilecek. Uydular bu yangınlar için nokta atışı tespit yapamıyor. Ancak uydularda bulunan kızılötesi ve optik sensörler ile alevlerin ürettikleri dumanı tespit ederek ilgili böle için bir işaretleme yapıyor.

Uygulama üzerinde yangınlar, her saat başı yenilenecek ve kullanıcılara güncel bilgi sağlanacak. Şu an için ABD’de kullanıma geçen özelliğin diğer ülkelerde ne zaman kullanılacağı ise henüz bilinmiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>