Google Haritalar trafik sıkışıklığını tahmin edecek

0

Google Haritalar trafik

Google Haritalar sürücülere kolaylık sağlayacak yeni özellikler duyurmaya devam ediyor. Yeni özellikle birlikte Google Haritalar trafik sıkışıklıklarını önceden tahmin edecek.

Google Haritalar trafik sıkışıklıklarına önlem alıyor

DeepMing ile ortaklık kuran Google, yapay zeka odaklı iyileştirmelerine devam ediyor. Bu amaçla Google, Google Haritalar için önemli güncelleştirmeler de yapıyor.

Yaklaşık 200 ülkede trafikte sürücülere yardımcı olan Google Haritalar uygulaması, yaklaşık yüzde 97’lik başarı oranıyla çalışıyor. DeepMind ile Google Haritalar’da iyileştirmeler yapmaya devam eden şirket, yayınlayacağı yeni özellikle trafik sıkışıklıklarını oluşmadan önce tahmin etmeyi sağlayacak. Berlin, Sydney, Tokyo ve Washington gibi şehirlerde trafik durumuyla ilgili önceden tahminler sunulacak. Bu sayede yüzde 50’ye varan iyileşmeler sağlanacak.

DeepMind’ın yıl içindeki yol durumu, hız sınırları ve kazalar gibi verileri içeren trafik verilerini toplayacağı ve yıl bazlı veriler üzerinden gelecek tahminlerinde bulunulacağı vurgulanıyor. Ancak 2020 yılında dünya genelinde pandemi nedeniyle yüzde 50 azalan trafik yoğunluğu bu yılki verilerin pek de sağlıklı olmayacağını gösteriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>