Google Haritalar veri tabanı açılıyor

0

Google Haritalar veri tabanı

Google Haritalar veri tabanı, geliştiriciler için açılıyor. Bu veri tabanı sayesinde yenilikçi oyunlar ve uygulamaların geliştirilmesi çok daha kolay olacak.

Google Haritalar veri tabanı geliştiricilere açılıyor

Oyun sektörü, son yıllarda en hızlı büyüme gösteren sektörler arasında yer alıyor. Bununla birlikte yaşanan ilerleme, farklı sektörden şirketlerin de oyun sektöründeki şirketlerle ortaklık kurmasına veya bu alanda çalışmalar yürütmesine neden oluyor.

Haritalar servisi ile dünyanın en büyük veri tabanına sahip şirketlerden biri olan Google da bu alana yönelik çalışmalar yapmaya devam ediyor. Şimdi ise şirket, bu veri tabanını geliştiricilere açmayı planlıyor.

Veri tabanının açılmasıyla, bir dönemin popüler oyunu Pokemon Go gibi oyunların geliştirilme süreci çok daha kolay olacak. Böylelikle kullanıcılar ve oyuncular, yenilikçi uygulamalar ve oyunlarla karşılaşabilecek.

Google, bu veri tabanını ilk olarak Mart 2018’de yayınlamış ve sınırlı sayıda oyun stüdyosu için sunmuştu. Oyun stüdyoları, bu veri tabanıyla 10 farklı oyun geliştirmiş ve büyük ses getirmişti. Google, Hartialar veri tabanı, etkileşimli bir oyun deneyimi yaşanmasını mümkün hale getirmişti. Google, bu konuda bir yazılım geliştirme aracı oluşturmak için Unity ile ortak bir çalışmaya imza atmıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>