Google Healthcare Data Engine’i tanıttı

0

Healthcare Data Engine

Google Healthcare Data Engine’i tanıttı. Sağlık alanında kayıtların tutulmasını ve verilere ulaşılmasını sağlayan Healthcare Data Engine birçok fayda sağlıyor.

Healthcare Data Engine özellikleri

Google Cloud, sağlık ve yaşam bilimleri kuruluşlarının farklı kaynaklardan gelen verileri uyumlu hale getirmesini sağlan, şu anda özel ön izleme aşamasındaki yeni bir araç olan Healthcare Data Engine’i tanıttı.

Taboola’nın önerilerini yeni içerik türleriyle genişletmesine ve yeni segmentlere girmesine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Healthcare Data Engine, kuruluşlara neredeyse gerçek zamanlı olarak hasta bilgilerinin bütünsel bir görünümünü sunuyor ve güvenli ve uyumlu bir bulut ortamında gelişmiş analitik ve yapay zeka sağlıyor. Healthcare Data Engine, Google’ın Cloud Healthcare API’si ile geçen yıl sunmaya başladığı temel yetenekler üzerine kurulu.

Kuruluşlar; tıbbi kayıtlar, iddialar, klinik deneyler veya araştırma verileri gibi veri kaynaklarından içgörü elde etmek için Healthcare Data Engine’i kullanabilir. Bu içgörüye erişim, kaynak kullanımı, klinik izleri optimize etme, araştırmayı hızlandırma, yüksek riskli hastaları belirleme veya doktor yorgunluğunu azaltma gibi ihtiyaçları olan kuruluşlara yardımcı olabilir.

Google Cloud, veri uyumlaştırmanın değerini göstermek için The Harris Poll tarafından yürütülen ve doktorların yüzde 87’sinin sağlık kuruluşlarında verilerin birlikte çalışabilirliğinin bir öncelik olması gerektiğini düşündüğünü gösteren bir anketin sonuçlarını paylaştı. Doktorların yüzde 95’i daha eksiksiz hasta kayıtlarına erişimin daha hızlı ve doğru teşhis koymalarına yardımcı olduğunu söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>