Google hedefleri kaçırıyor Alphabet’in hisseleri düşüyor

0

Google Alphabet için yayınlanan son raporlarda beklentiler karşılanamadı. Raporlar sonrasında özelikle hisse değerlerinin düşmesi dikkatlerden kaçmadı.

Reklamcılık faaliyetleri ile birlikte, 2016 yılının son üç ayında bu alandaki kazançlar Google Alphabet için yüzde 8 oranında artarken, bu artış ile birlikte 5.3 milyar dolarlık bir seviyeye ulaşıldı. Ancak sonuçlar her ne kadar olumlu olsa da beklentilerin altında kalınması, firmanın değer kaybetmesine neden oldu. Yapılan son açıklamalara göre Alphabet’ın hisseleri neredeyse % 3 oranında düşüş gösterdi.

Alphabet Çeyrek Geliri Artış Gösterdi

Çeyrekteki gelir, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 22 artış gösterdi. 26 milyar doların üzerine çıkarak, tüm operasyonlarındaki rakamlarını arttırmayı başaran Google Alphabet, özellikle reklam bölümünden iyi bir pay alıyor.  Bu konuda raporda detaylar paylaşılırken, reklamlardaki tıklamaların üçüncü çeyrekteki yüzde 33’lük artışın ardından dördüncü çeyrekte daha da arttı. Artış yüzde 36 olarak açıklandı ve bir önceki çeyreğin de geçilmesi ile birlikte beklentilerin altında kalınsa da Google için mali anlamda işlerin yolunda olduğu görüldü. Konuyla ilgili açıklama yapan firma finans sorumlusu Ruth Porat dördüncü çeyrek olağanüstü gibi tanımlamalar kullanılırken, hisselerdeki düşüşün de geçici olduğunu vurguladı.

Google Alphabet Hedefinde Neler Var?

Porat yaptığı açıklamalarda geleceğe yönelik önemli mesajlar da verdi. Özelikle büyüme noktasında farklı satış alanlarına yönelik çalışılacağını söyleyen Porat, donanım ve bulut sistemlerine işaret etti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>