Google Hindistan’da altyapısını güçlendiriyor

0

Google Hindistan

Google Hindistan’da bulut altyapısını güçlendiriyor. Bunun için Google Yeni Delhi ve çevresinde planlama yapıyor.

Google Hindistan’da altyapı planlaması yapıyor

Google’ın en güçlü olduğu ülkelerden biri de Hindistan. Delhi ve kenar mahallelerde bulut merkezleriyle büyümeyi planlayan Hindistan, ülkedeki ikinci, Asya Pasifik’teki ise onuncu altyapısnı kurmaya hazırlanıyor.

Google Cloud CEO’su Thomas Kurian bir basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Hindistan’da Google bulut hizmetlerine yönelik talepte muazzam bir artış gördük. Bu nedenle yeni bir bulut bölgesindeki ayak izimizi genişletmek bize uzun yıllar boyunca büyüme için daha fazla kapasite sunma yeteneği veriyor” dedi.

Yapılacak resmi duyuru öncesinde Kurian: “Bu, sermaye ve altyapı yatırımlarında bizden büyük bir taahhüt ve büyüme etrafında gördüğümüz fırsatı yakalamamıza izin vermek için tasarlandı” dedi.

Son dönemde özellikle veri merkezleri ve bulut altyapısı için önemli bir yatırım yapan Google, Hindistan’daki potansiyeli daha iyi bir şekilde kullanmak istiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>