Google, HTC’yi satın mı alıyor?

0

Motorola’yı satın aldıktan sonra kendi telefonlarını üretme konusunda başarılı olamayıp pes eden Google, bir deneme daha yapmak istiyor olabilir. 

Teknoloji devi bu kez Tayvan’ın güçlü telefon üreticisi HTC’ye gözünü dikmiş durumda. HTC kısa süre önce telefon işinden istediği verimi alamadığına ve telefon bölümünü satabileceğine dair sinyaller vermişti. Şimdi firmadan sızan bilgiler HTC’nin Google ile pazarlık yaptığını söylüyor. Üstelik Google’ın teklifinin HTC tarafından kabul edilmeye çok yakın olduğu da vurgulanıyor.

Tayvan medyasında çıkan haberlere göre, Google’ın şirkete ne kadar teklif ettiği şimdilik bilinmiyor ancak Google’ın Motorola’yı Lenova’ya satarken Motorola’nın çok sayıda ve çok önemli telekom lisansını elinde tuttuğu biliniyor. Şimdi HTC’nin elindeki teknolojilerle beraber Google’ın Motorola lisanslarını da kullanarak, iPhone’lar ile rekabet edecek güçlü ve aynı zamanda ekonomik telefon modelleri ortaya koyması sürpriz olmayacak.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>