Techinside Google News
Techinside Google News

Google I/O 2023 için geri sayım başladı

Google I/O 2023 etkinliği, büyük bir beklentiyle geliyor. 10 Mayıs’taki etkinlik yazılım ve donanımda büyük yeniliklere ev sahipliği yapacak.
- Advertisement -

Google I/O 2023 etkinliği, büyük bir beklentiyle geliyor. 10 Mayıs’taki etkinlik yazılım ve donanımda büyük yeniliklere ev sahipliği yapacak.

Google‘ın yıllık geliştirici konferansı 10 Mayıs’ta Mountain View’daki Shoreline Amphitheatre’da geri dönüyor. Açılış konuşması her zaman bilgi dolu olacak ve şirketin son bir yıldır üzerinde çalıştığı tüm farklı yazılım projelerini tanıtıcılacak. Google I/O 2023 yeni teknolojilerin çıkış noktası olacak.

Donanım ön plana çıkabilir

Etkinliğin ilk günü, Android 14 için gelmekte olan yeni özellikler için büyük bir vitrin olacak. Ayrıca yapay zeka konusunda da önemli açıklamalar gelecek. CEO Sundar Pichai, şirketin yapay zeka dünyasında liderliğini sürdürmeye devam ettiğini hiç şüphesiz savunacak. Etkinliktebüyük ölçüde mobil görüntüleme ve müşteri hizmetleri ile ilgilenme gibi pratik gerçek dünya uygulamalarına odaklanan yeni tanıtımlar bekleniyor.

Endüstri için genel olarak boş geçen bir yılın ardından, alışılmadık bir şekilde tüketici elektroniği odaklı bir açılış konuşması olacağına işaret eden söylentiler artıyor. Google sonbaharda bir amiral gemisi, ardından ilkbaharda ise bütçe dostu cihazı piyasaya sürüyor. İlki, en yeni mobil işletim sistemi ve birinci taraf silikon için ideal bir vitrin olacak şekilde tasarlanırken, ikincisi önceki sürümlerinden olabildiğince fazlasını korurken fiyat için bazı tavizler veriyor. Dolayısıyla Pixel 7a için önemli beklentiler bulunuyor.

Pixel tablet de etkinlikte beklenenler arasında yer alıyor. Google, cihazın varlığını geçen yılki etkinlikte doğrulamıştı. Android tablet yıllar içinde beklediği başarıyı yakalayamadı ve en çok merak uyandıran teknolojiler arasında yer alıyor. Google bu alanda önemli bir başarı yakalamayı hedefliyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir