Techinside Google News
Techinside Google News

Google I/O 2023 raporu

Google I/O 2023 teknolojileri, geliştiriciler ve kullanıcıların odağındaydı. İşte bir bakışta Google tarafından etkinlikte duyurulan teknolojiler!
- Advertisement -

Google I/O 2023 teknolojileri, geliştiriciler ve kullanıcıların odağındaydı. İşte bir bakışta Google tarafından etkinlikte duyurulan teknolojiler!

Google Haritalar

Google Haritalar, belirli şehirlerde yeni bir “Rotalar için Sürükleyici Görünüm” özelliğini kullanıma sundu. Yeni özellik, trafik simülasyonları, bisiklet yolları, karmaşık kavşaklar, park etme ve daha fazlası dahil olmak üzere kullanıcının ihtiyaç duyabileceği tüm bilgileri tek bir yerde topluyor.

Magic Editor ve Magic Compose

Magic Editor özelliği, fotoğrafların belirli bölümlerinde (örneğin, ön plan veya arka plan) daha karmaşık düzenlemeler için yapay zeka destekli ve fotoğraftaki boşlukları doldurabiliyor. Magic Compose adlı yeni bir özellik ise metinleri farklı stillerde yeniden yazmak için mesajlarda ve konuşmalarda kullanıldığını gösteriyor.

Palm 2

PaLM 2, şirketin OpenAI’nin ChatGPT’sine rakibi olan Google’ın güncellenmiş Bard sohbet aracını güçlendirecek ve şirketin bugün duyurduğu yeni AI özelliklerinin çoğu için temel model işlevi görecek.

Bard daha akıllı hale geliyor

Google, Bard aracılığıyla bazı sanat oluşturma yetenekleri için Adobe ile ortaklık kuruyor. Google, Bard için bekleme listesini kaldırıp İngilizce olarak 180’den fazla ülke ve bölgede kullanıma sunmakla kalmıyor, aynı zamanda yakın gelecekte 40 dili desteklemek amacıyla Japonca ve Korece desteğini de başlatıyor.

Google Workspace

Google’ın Workspace paketi, E-Tablolar’da otomatik tablo (formül değil) oluşturma ve Slaytlar ve Meet’te resim oluşturma özelliğinin eklenmesiyle yapay zeka dokunuşunu daha akıllı hale getiriyor.

MusicLM

MusicLM, Google’ın metni müziğe dönüştüren yeni deneysel yapay zeka aracı. Kyle, örneğin bir akşam yemeği partisi düzenliyorsanız, “akşam yemeği partisi için duygusal caz” yazabileceğinizi ve aracın şarkının birkaç versiyonunu oluşturmasını sağlayabileceğinizi söylüyor.

Codey

Codey, kodlamayla ilgili istemleri işlemek için özel olarak eğitilmiş. Ayrıca genel olarak Google Cloud ile ilgili sorguları işlemek üzere makine öğrenimine sahip.

Find My Device

Google, kendi Cihazımı Bul ağında Apple’ın AirTag desteğiyle sizinle birlikte seyahat eden bilinmeyen izleyiciler hakkında proaktif uyarılar da dahil olmak üzere kendi iyileştirme serisini tanıttı. Yeni özelliklerden bazıları, telefonlarının kendileriyle birlikte hareket eden bilinmeyen bir izleyici tespit etmesi durumunda kullanıcıları bilgilendirmeyi içerecek ve diğer Bluetooth izleyicilerle bağlantı içerecek.

Pixel 7a

Google’ın Pixel 7a’sı, 11 Mayıs’ta Pixel 7’den (499 dolar) 100 dolar daha ucuza satışa çıkıyor. Pixel 6a gibi, 6,4 inç Pixel 7’ye karşı 6,1 inç ekrana sahiptir. İlk olarak Hindistan’da da piyasaya sürüldü. Kamera söz konusu olduğunda, biraz daha yüksek bir piksel yoğunluğuna sahip.

Wear OS 4

Google, akıllı saat işletim sisteminin bir sonraki sürümü olan Wear OS 4’ü piyasaya sürdü. İyileştirilmiş pil ömrü ve işlevselliği ve metinden konuşmaya gibi yeni erişilebilirlik özellikleri bulunuyor. Geliştiriciler ayrıca yeni Wear OS saat yüzleri oluşturmak ve bunları Google Play’de yayınlamak için bazı yeni araçlara sahip.

Firebase

Google’ın uygulama geliştiricilere yönelik bir hizmet olarak arka uç platformu olan Firebase, Google’ın PaLM API’si tarafından desteklenen yapay zeka uzantılarının eklenmesi ve Firebase uzantı pazarının daha fazla geliştiriciye açılması dahil olmak üzere bazı yeni özelliklere sahip.

Pixel Tablet

Vrian, Pixel Tablet’in “yalnızca bir tablet değil, akıllı bir ev denetleyicisi/hub’ı, bir telekonferans aygıtı ve bir video akış makinesi” olduğunu belirtiyor. Televizyonunuzun yerini almayacak ama biraz YouTube izlemek için kesinlikle sağlam bir seçim ifadelerini kullandı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir