Google I/O etkinliği için geri sayım

0

Google I/O etkinliği

Google I/O etkinliği sanal ortamda gerçekleşecek. Etkinlik tarihi ise 18-20 Mayıs belirlenmiş  durumda.

Google I/O etkinliği tarihi netleşti

2020 yılında salgın, yüz yüze geliştirici etkinliklerinin hepsinin sanal ortama taşınmasına neden oldu. Apple ve Microsoft sanal ortamdaki etkinliklerle buna öncülük etti.

Her Mayıs ayında gerçekleşen Google I/O ise geçtiğimiz yıl iptal edilmişti. 2021 yılı Mayıs ayındaki etkinlik ise sanal ortamda gerçekleştirilecek şekilde ayarlandı. 18-20 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan Google I/O’ya, yakın zamandaki diğer yalnızca çevrimiçi etkinliklerde olduğu gibi ücretsiz olarak katılım sağlanabilecek ve herkese açık olacak.

Google bu kararıyla 2021 yılında sanal etkinliklere öncülük eden şirketler arasında yer alacak. Apple WWDC’nin Haziran ayında sanal ortamda gerçekleştirileceğini duyururken, Microsoft ise Build için benzer bir açıklama yapmıştı. Eğer salgının gidişatında büyük bir iyileşme görülmezse, 2021 yılında etkinliklerin sanal ortamda gerçekleştirileceğini söyleyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>