Google ile BM ortaklık kurdu

0

Google ile BM

Google ile BM, daha sürdürülebilir bir dünya için ortaklık kurdu. Google ile BM ortaklığı, veri odaklı olarak çevreyi korumayı hedef alıyor.

Google ile BM ortaklığı ücretsiz hizmet verecek

Google, insan faaliyetlerinin dünyadaki ekosistemler üzerindeki etkisini ölçmek için Birleşmiş Milletler ile ortaklık kuracak. Piyasaya sürülen proje, hızla değişen çevresel koşullara karşı önlem almak isteyen kuruluşlara ve ülkelere gerçek zamanlı veri sağlayacak. Ortaklık sayesinde bu verilere ücretsiz şekilde ulaşılarak, daha fazla ülkenin sürdürülebilir kalkınmaya katılması hedefleniyor.

Kısa vadede Google; dağlar, ormanlar, sulak alanlar, nehirler ve göller gibi tatlı su ekosistemlerine odaklanacak. Google, bulut bilişim teknolojisi sayesinde bu ekosistemler hakkında coğrafi haritalar ve veriler üretecek. Ülkeler ve organizasyonlar, uydu görüntülerine ve bu alanlardaki değişim derecesine göre oluşturulan istatistiklere göre hareket edebilecek.

Uzun vadede ise projenin açık kaynaklı, ücretsiz çevresel veriler için bir platform haline gelmesini sağlamaya odaklanılıyor. UN Environment başkanı Erik Solheim, doğru veriye ulaşıldığında zamanımızın en büyük sorununun çözüleceğini belirtiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>