Google ile yolları ayırdı, bankacı oldu

0

google maile carnegieAvustralya’da faaliyet gösteren ANZ Banking Group tarafından yapılan son Google transferi, sadece bankacılık dünyasında değil, teknoloji dünyasında da gündeme oturdu. Üç yıldır Google’ın Avustralya’daki operasyonlarını yöneten Maile Carnegie, flaş bir kararla bankanın dijital operasyonlarının başına transfer edildi.

Milyarlarca dolarlık dijital bankacılık pazarına adapte olmak için kurum içinde yeni oluşturulan bu pozisyona atanan Carnegie, ANZ’yi de bir teknoloji şirketi olarak gördüğünü ve her geçen gün daha fazla dijital kullanıcıyı müşterileri haline getirdiklerini belirtirken, “Bugünün dünyasında bir teknoloji şirketi değilseniz ya da hızlı bir şekilde bir teknoloji şirketine dönüşmüyorsanız, büyük sıkıntı yaşayacaksınız demektir” ifadesini kullandı.

Dijital dönüşümün anahtarı teknoloji yöneticileri

En başarılı teknoloji şirketlerinden birinden ayrılarak bankacılık sektörüne geçen Maile Carnegie, bir yandan da bankaların teknoloji alanında ilerleyebilmek için kesenin ağzını açtığını gösteriyor. Eski Google direktörü, kariyerine bundan böyle ANZ bünyesinde dijital projeleri, inovasyonu ve finansal teknolojiler (fintech) sektöründeki stratejik ilişkileri yöneterek devam edecek. Doğrudan ANZ CEO’su Shayne Elliott’a bağlı çalışacak olan Carnegie, yeni ayrıldığı Google’dan önce 20 yıl Proctor & Gamble’da pazarlama bölümünde çalışmış ve Avustralya yönetici direktörü olarak P&G’den ayrılmıştı.

Google Asya Pasifik Başkanı Karim Temsamani ise eski iş arkadaşıyla çalışmayı özleyeceğini söyledi ve ekledi: “Maile’in Avustralya ve Yeni Zelanda’nın yanı sıra geniş Asya Pasifik bölgesindeki çalışmalarımıza sağladığı destek harikulade oldu. Onunla çalışmaktan son derece memnuniyet duydum. Dijital topluluğu dönüştürme konusundaki özverisi takdire şayandı.”

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>