Google işe alımları donduruyor

0

Google işe alımlar

Koronavirüs salgını teknoloji şirketlerinin planlamalarında değişiklik yapmasına neden oluyor. Bu neden Google işe alımlara ara veriyor.

CNBC açıkladı: Google işe alımları donduruyor

ABD merkezli Goldman Sachs tarafından paylaşılan istatistiklere göre, salgın nedeniyle gelişmiş ülke ekonomilerinde yüzde 35 küçülme yaşanacak. Salgının ekonomideki etkileri nedeniyle, istihdam ve işe alımlarda ertelemeler yaşanıyor.

CNBC tarafından paylaşılan yeni bilgilere göre Google, işe alım planlamasında değişikliğe giderek koronavirüs nedeniyle işe alımları durduruyor. Bununla birlikte Google’ın mevcut iş gücünü korumak için işten çıkarmalar da durduruluyor. Ayrıca salgın nedeniyle şirketin pazarlama bütçesinde de yarı yarıya azalmaya gidiliyor.

Google tüm departmanlarda geçerli olmasa da bazı birimlerinde bütçeyi yarı yarıya indirecek. CNBC, Google’ın 2020’nin geri kalanı için yatırım planını değiştireceğini ve önceliklerini yeniden belirleyeceğini söylüyor. Daha önce yayınlanan istatistiklere göre ise Google pazarlama harcamalarında artış yaşamayı hedefliyordu.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>