Techinside Google News
Techinside Google News

Google, işten çıkarmalarda hız kesmiyor! Birçok rolü sonlandırıyor!

Bir Google sözcüsü, Salı günü yaptığı açıklamada; çeşitli birimlerden binden fazla çalışanın işten çıkarılmasından sadece günler sonra Google'ın reklam satış ekibinde de "yüzlerce rolü" sonlandırdığını duyurdu.

Google, yaptığı açıklamada; “Her yıl, reklam müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak üzere ekibimizi yapılandırmak için sıkı bir süreçten geçiyoruz.” dedi.

Müşterilerimizi hizmet ihtiyaçlarını karşılamak için doğru uzman ekiplerle ve satış kanallarıyla eşleştiriyoruz. Bunun bir parçası olarak, dünya çapında birkaç yüz rol ortadan kaldırılıyor ve etkilenen çalışanlar, ekipteki veya Google’ın başka yerlerindeki açık rollere başvurabilecek.

- Advertisement -

Sözcü, kesintilerden etkilenen çalışanların tam sayısı veya bulundukları yer hakkında bilgi paylaşmayı reddetti. Haber ilk olarak Google’ın baş işletme sorumlusu Philipp Schindler’in Salı günü personele gönderdiğine dair bir not alan Business Insider tarafından bildirildi.

Google’ın son kesintileri, 2023’te binlerce kişiyi işten çıkaracak olan teknoloji şirketlerindeki işten çıkarma eğilimini sürdürüyor. Örneğin Amazon, Twitch, Prime Video, MGM Studios ve Audible’da yüzlerce işçiyi işten çıkardı. Discord, Meta, Unity ve Duolingo da bu listeye dahil edilebilir.

Aralık ayında The Information, Google’ın 30.000’den fazla kişiden oluşan reklam satış birimini, müşterilerin Google Arama ve YouTube gibi amiral gemisi ürünlerde daha fazla reklam satın almasına yardımcı olmak için makine öğrenimini kullanmak amacıyla yeniden düzenlemeyi planladığını bildirdi. Şirketin bugün gerçekleştirdiği kesintilerin çoğu, büyük işletmelere reklam satan reklam satış ekiplerine odaklanacak.

Bu arada şirketin, OpenAI gibi sektöredeki dişli rakiplere kapılmalarının önüne geçmek için yapay zeka birimi DeepMind’deki seçkin araştırmacılara milyonlarca dolarlık hisse senedi akıttığı bildiriliyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir