Google kablosuz iletişim teknolojisi geliştiriyor

0

Google kablosuz iletişim

Artık teknolojide birçok ürün kablosuz bir şekilde kullanılıyor. Google kablosuz iletişim teknolojisi ile bu alanda öncü bir şirket olmayı hedefliyor.

Google kablosuz iletişim için çalışıyor

Google sessiz sedasız bir şekilde yenilikçi teknolojiler için çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Hatta kablosuz iletişim teknolojileri kapsamında Google, ABD Haberleşme Dairesi’ne başvuruda bulundu.

Bu başvuruda 6 GHz bandında kablosuz geniş bant internet testleri için izin istendi. Gizli olarak tanımlanan bu geniş bant internet teknolojisi ABD’de 17 eyalette test edilecek. Ticari sır kapsamında Google’ın yapacağı çalışmalar gizli tutulacak.

Şu anda Wi-Fi bağlantılarının 5 GHz bandına kadar çıktığı düşünüldüğünde, Google’ın 6 GHz ile oldukça yenilikçi bir adım atacağını söyleyebiliriz. Özellikle de IoT yani nesnelerin interneti alanında bu çalışmayla birlikte birçok yeniliğe imza atılabilir. Yaklaşık 24 ay sürecek testlerle birlikte Google’ın nasıl bir hizmet sunacağını hep birlikte göreceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>