Google karbon bütçelerini izlemeyi mümkün kılıyor

0

Google karbon bütçeleri

Google karbon bütçelerini izlemeyi ve kontrol etmeyi mümkün hale getiriyor. Bunun için Google ilk kez uydu görüntülerini kullanıma açacak.

Google karbon bütçelerini iyileştirecek

Google, şirketlerin karbon bütçelerini izlemelerine ve düşürmelerine yardımcı olma çabasının bir parçası olarak, bulut kullanımlarının karbon emisyonlarını bulut beklentilerini bilgilendirecek ve çevresel değerlendirme için ilk kez uydu görüntülerini onlara açacak.

Başlıca Batılı bulut distribütörleri Google, Microsoft Corp ve Amazon.com Inc, yıllardır sürdürülebilirlik seçenekleri konusunda rekabet ediyor. Paydaşların yükünün altında kalabilecek şirketlere, yerel hava değişimine karşı nazik bir şekilde operasyonları yeniden düşünmek için hizmet etmeyi amaçlıyorlar.

Google’ın yeni karbon ayak izi raporlama aracı, tıpkı bir Microsoft’un halihazırda verdiği gibi, perakendeci için kullanılan elektrik enerjisiyle ilgili emisyonları ve bir alıcının bilgilerinin seyrini ortaya koyuyor. Ayrıca, Google artık aktif olmayan bulut şirketlerinde canlılıklarını kaybettiklerinde potansiyel müşterileri uyaracak.

Yeni haritalama sağlayan Google Earth Engine, 2009’dan beri on binlerce araştırmacı, hükümet ve savunma ekibi tarafından kullanılıyordu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>