Google karma çalışma planı uygulayacak

0

Google karma çalışma

Google karma çalışma planı ile çalışanlarına esneklik tanıyacak. Yeni çalışma planı, CEO Sundar Pichai tarafından duyuruldu.

Google karma çalışma planı neleri içeriyor?

Bazı Google çalışanlarının gönüllü olarak ofislere dönmesiyle, CEO Sundar Pichai teknoloji devinin yeni bir hibrit çalışma modeli benimseyeceğini duyurdu.

Aralık ayında başlayan bir pilot uygulamanın genişletilmesinde, çoğu çalışan yaklaşık üç gün ofis dışında ve diğer iki gün “en iyi çalıştıkları yerde” çalışacak. Ayrıca Google, çalışanların hareket etmeleri için daha fazla fırsat sunacak. Haziran ortasına kadar, çalışanların farklı bir ofisten çalışmak için başvurmalarına olanak tanıyan bir süreç başlatılacak.

Çalışanlar atandıkları ofislerde 4 haftaya kadar çalışma imkanına sahip olacak. Yani isteyen çalışanlar, kendi alanlarından uzaktaki bir yerde çalışabilecekler. Pichai, çalışanları lokasyon konusunda özgür bırakacaklarını belirtti. Pichai, şirket çalışanlarının yaklaşık yüzde 60’ının haftanın birkaç günü ofiste çalışacağını, yüzde 20’nin ofiste, diğer yüzde 20’sinin ise yeni ofiste çalışacağını belirtti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>