Google kişisel verileri paylaşıyor mu?

0

Google kişisel verileri

İnternet dünyasının önemli bir isminden, Google kişisel verileri reklam verenlere satıyor iddiası geldi. Konuyla ilgili Google’dan da açıklama yapıldı.

Google kişisel verileri kimlerle paylaşıyor?

İnternet kullanıcı sayısında yaşanan artışla kişisel veriler, şirketler için en önemli kaynak oldu. Hatta kişisel verileri paylaştığı iddia edilmeyen büyük teknoloji şirketinin kalmadığını da söyleyebiliriz.

Veri skandalı nedeniyle yüklü bir ceza yiyen Facebook’un ardından, Google’ın da başı derde girecek gibi görünüyor.

İrlanda merkezli ve güvenliğe verdiği önemle bilinin Breve tarayıcısının Johnny Ryan, Google hakkında önemli iddialarda bulundu. Ryan Google’ın kullanıcıların arama ve konum gibi verilerini reklam veren kuruluşlara gizli bir şekilde sattığını söyledi.

Google tarafından yapılan açıklamada ise, şirketin kullanıcıların gizliliğini önemsediğini ve böyle bir iddianın gerçek olmadığı belirtildi. Ancak bu konuda Google hakkında devam eden bir soruşturma da bulunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>