Google konum verilerini gizleyemiyor

0

Google konum verileri

Google konum verilerini gizleme konusunda ne kadar zor durumda olduğunu belirtti. Google bu konuda gizliliğin neredeyse imkanız olduğunu belirtti.

Google konum verileri konusunda zorlanıyor

Veri gizliliği konusunda sık sık eleştirilen Google, bu kez konum verilerini gizleme durumu hakkında mahkeme karşısına çıkmıştı. Google, konum verileri konusunda önemli itiraflarda bulundu.

Mahkemede Google, kullanıcıların konum verilerini gizlemenin artık neredeyse imkansız hale geldiğini açıkladı. Google hizmetlerini kullanan kişiler için konum verisinin gizlenemeyeceği belirtildi.

Ayrıca kullanıcılar konum paylaşımlarını kapattıklarında da konum verilerinin paylaşılmaya devam edildiği vurgulandı.

Google ev ve iş yeri konumlarının gizlenebilmesi konusunda kullanıcıların rastgele bir konum ayarlayabileceği ve bu şekilde kısmen önlem alabileceğini belirtiyor. Arizona Başsavcısı, Google’ı konum verilerini izinsiz bir şekilde toplamakla suçlarken, bu konuda Google’ın nasıl bir ceza alacağı şimdiden merak ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>