Google koronavirüs sitesi açtı

0

Google koronavirüs

Merakla beklenen Google koronavirüs sitesi açıldı. Google, koronavirüs salgını hakkında kullanıcıları bilgilendirici ve veri odaklı yeni bir site yayınladı.

Google koronavirüs sitesinde neler var?

Teknoloji dünyasının önemli isimleri, koronavirüs salgınına karşı önlem almak ve bilgilendirme çalışmaları yapmak için çeşitli girişimlerde bulunuyor. Dünyanın en büyük mesajlaşma platformu WhatsApp’ın ardından Google da koronavirüsle iligli internet sitesini yayına aldı.

Yazılı ve görsel birçok bilginin bulunduğu bu web sitesinde, kullanıcılara koronavirüs hakkında bilinmesi gerekenlerle ilgili bilgi veriliyor. Google’ın web sitesinde koronavirüsten korunma yolları, ülkelerdeki vaka, ölüm ve tedavi edilen kişi sayılar, salgın sürecinin daha kolay geçmesi için tavsiyeler ve DSÖ’nün salgınla mücadele fonuna bağışta bulunma gibi farklı seçenekler yer alıyor.

Google’ın bu web sitesiyle bilgilendirici bir kaynak oluşturduğunu söyleyebiliriz. Arama motoru alanında Google’ın önemli rakiplerinden biri olan Bing de benzer bir şekilde koronavirüs vakalarıyla ilgili istatistik odaklı bilgilendirmelerin yapıldığı ve haberlerin yayınlandığı bir web sitesi yayına almıştı. Google’ın yayınladığı koronavirüs haritasına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>