Google kripto para cüzdan eklentilerini kaldırdı!

0

Google kripto para

Google kripto para cüzdan eklentisi gibi sunulan ancak kullanıcı verilerine erişen eklentileri kaldırdı. Toplamda 49 eklentinin kaldırıldığı açıklandı.

Google kripto para cüzdan eklentilerini inceliyor

Günümüzde kripto paraların yaygınlaşmasıyla, daha çok kişi kripto para cüzdanı kullanmaya başlıyor. Google Chrome, eklentiler ile kullanıcıların kripto para cüzdanlarına kolaylıkla ulaşmalarını sağlıyor.

MyCrypto platformunun güvenlik direktörü Harry Denley, Chrome’da yer alan kripto para cüzdanlarına yönelik inceleme yaptıklarını söyledi. Denley bu inceleme sonrasında Ledger, Trezor, Jaxx, Electrum, MyEtherWallet gibi kripto para cüzdanı gibi görünen ancak güvenli olmayan uzantılar keşfettiklerini söyledi.

Denley’in açıklamasına göre bu eklentiler öncelikle kullanıcıların bilgilerine erişiyor. Takip aşamasında sonra test aşamasına geçiyor ve bu eklentiler aracılığıyla otomatik olarak fon çalınmaya çalışılıyor. Bu 49 eklentinin de Rusya merkezli bir gruba ait olduğu ve hepsinin tek bir noktadan yürütülüyor olabileceği belirtiliyor.

Google, ilgili güvenlik sorunun tespitinden sonra bu 49 kripto para cüzdanı eklentisini kaldırdı. Ancak Chrome’daki bu güvenlik sorunuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>