Google kripto reklamlarına yeniden izin verecek

0

Google kripto reklamları

2018 yılında Google kripto reklamları için yasak uygulamaya başlamıştı. Ancak bu yasak kısmi bir şekilde kaldırılıyor.

Google kripto reklamları için sertifika isteyecek

Google oldukça radikal bir karar alarak kripto para reklamları için yasak uygulamaya başlamıştı. 2018 yılında alınan bu karardan, 3 yıl sonra kısmen de olsa vazgeçiliyor.

Haziran 2021 tarihli duyuru kapsamında Google, 3 Ağustos itibariyle kripto para reklamlarına izin verecek. Ancak Google Ads kullanılarak verilecek bu reklamlar için sertifika almak gerekecek. Bu sertifikada Google iki önemli konuya dikkat çekecek.

Google Ads üzerinde kripto para reklamı verebilmek için para hizmetleri işletmesi FinCEN’e kayıt olmak veye bir eyalette para transferi kuruluşu olarak kayıtlı olmak gerekiyor. Bir diğer kıstas olarak ise fedaral olarak veya eyalette lisanslı banka tüzel kişisi olarak kayıtlı olma şartı isteniyor.

Google’dan sertifika almak her konuda reklam verilebileceği anlamına gelmiyor. Halka arzlar, ICO ön satışları, ünlülerin tavsiyeleri gibi bazı durumlar için reklam verilmesine hiçbir şekilde izin verilmeyecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>