Google Lens uygulaması logo değiştirecek

0

Google Lens uygulaması logo

Google, Google Lens uygulamasının markalaşması için yeni adımlar atacak. Google Lens uygulaması logo değişikliğine gidecek.

Google Lens uygulama logo değişikliğiyle yenilenecek

Aslında 2017 yılında tanıtılan Google Lens, Google’ın beklediği başarıyı yakalayamadı diyebiliriz. Kamera odaklı uygulama olan Google Lens, kamerada görülen nesnelerin tanımlanması ve kullanıcılara bilgi verilmesi odaklı çalışıyor.

Piyasaya çıktıktan yalnızca 2 yıl sonra I/O etkinliğinde Google Lens’in logosunun değişeceği açıklanmıştı. Kısa süre önce yapılan bu logo değişimine rağmen Google Lens, yeniden logo değiştirmeye hazırlanıyor. Bazı kullanıcılara kullanıma sunulan yeni logonun, test aşamasına geçtiği de belirtiliyor.

Aslında yeni logoda renk olarak büyük bir değişim bulunmuyor. Sadece çizgiler arasına koyulan ayrım, logonun kameraya daha fazla benzemesini sağlamış diyebiliriz. Bu da Google Lens’in ana kullanım amacını vurgulayıcı nitelikte olmuş.

Google Lens’in logo değişimiyle ilgili henüz resmi bir gelişme bulunmuyor. Test aşamasında olan bu logonun genel kullanıma sunulup sunulmayacağı ise belirsizliğini koruyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>