Google Londra Merkezi inşası başladı

0

Google Londra Merkezi

Google Londra Merkezi ile Avrupa’daki çalışma alanını büyütmeyi hedefliyor. Daha önce Londra’da dağınık ofislerle çalışmalarını yürüten Google, Londra Merkezi ile daha güçlenecek.

Google Londra merkezi inşasına başlandı

Google Londra Merkezi’nde çalışmaya başlayacağını yıllar önce bildirmişti. Ancak bu konuda sabırsızlıkla beklenilen adım bir türlü atılmıyordu. Google nihayet yeni Londra merkezi için somut çalışmalara başladı. Google, ünlü mimar Thomas Heatherwick’in tasarladığı “landscraper” inşası çalışmasına başladığını resmi siteden duyurdu.

İnşaat açılışında Londra’daki belediye başkanı Sadık Khan ve Google’ın İngiltere yönetim müdürü Ronan Harris, Google ve ana şirket Alphabet’ın finansman sorumlusu Ruth Porat da yer aldı. Tamamlanacak binanın toplamda 7000 çalışana ev sahipliği yapması planlanıyor.

İlk olarak 2013’te ilan edilen çalışmayı Google, 2016 yılına kadar tamamlayabileceğini duyurmuştu. Ancak kesinleşmiş planlar nihayet Haziran 2017’de konseye sunuldu ve inşaat resmi olarak başladı. İnşaat bittikten sonra büyük açık ofis alanları ve hareketli bir piste sahip 11 katlı bir yapı ortaya çıkacak. Ofisin tamamının Google’a 1 milyar sterline (1.3 milyar dolar) mal olması bekleniyor.

Sadiq Khan yaptığı açıklamada, “Google’ın Kings Cross’daki genişlemesi Londra için müthiş bir haber. Başkentin dünyanın önde gelen teknoloji merkezlerinden biri olarak itibarını daha da güçleniyor” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>