Google Maps AR modu ile kullanımda

0

Google Maps AR

Google Maps AR modu ile ünlü sokaklar ve caddeleri gösteriyor. Yeni özellikle birlikte kullanıcılar, haritalarda daha iyi bir deneyime sahip olacak.

Google Maps AR modu ile daha gelişmiş

Google Maps, kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak için sürekli iyileştirmeler yapmaya devam ediyor. Bu iyileştirmelerden biri de artırılmış gerçeklik desteği oldu.

Daha önce artırılmış gerçeklik desteği için çalışmalarına başlayan Google, kullanıcıların belirledikleri rotayı akıllı telefonların kamerasında görebilmelerini sağlamıştı. Yeni bir özellik de yayınlayan Google, canlı görüntülemeyi kullanıma sundu. Bu özellikle birlikte kullanıcılar şehirlerdeki popüler veya turistik mekanları görüntüleyebiliyor.

Bu yeni özellik şimdilik sadece Amsterdam, Bangkok, Barselona, ​​Berlin, Budapeşte, Dubai, Floransa, İstanbul, Kuala Lumpur, Kyoto, Londra, Los Angeles, Madrid, Milano, Münih, New York, Osaka, Paris, Prag, Roma, San Francisco, Sidney, Tokyo ve Viyana’da kullanılabiliyor. Google ilerleyen süreçte bunu daha fazla şehir için kullanıma sunacak.

Konum paylaşımındaki canlı görünüm özelliği de iOS ve Android kullanıcıları için sunulmuş durumda.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>