Google Maps artık otomobillerin park yerini hatırlayacak

0

Yabancı bir semte ziyarete gittiğiniz ve tanımadığınız sokakların arasında otomobilinizi park etmek zorunda kaldığınız zamanları hatırlar mısınız?

Karmaşık, yabancı sokaklar arasında aracınızı park ettiğiniz sokağı bulmak için birkaç kez dolanmak zorunda kalabilirsiniz. Eğer, aklınız meşgulse ve aracınızı park ettiğiniz sokağı dikkatlice aklınıza yazmadıysanız, kaybolma paniği yaşamanız bile mümkündür.

Google artık bu çileye bir son veriyor. Mobil telefonlarda, farklı uygulamaların sağladığı “park yeri hatırlatma” işlevini Google Haritalar servisi içine ekleyen Google, böylece araç sahiplerini büyük bir kabustan kurtarmış olacak.

Özelliği kullanmak için, telefonun GPS sistemini açarak, aracı park ettiğiniz noktada, “Save your parking / Park adresinizi kaydedin ” seçeneğine basmanız yeterli. Google Map, aracınızı bıraktığınız yeri hatırlayacak ve aracınıza geri dönmek istediğinizde size yolu gösterecek. 

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>