Google Maps pil seviyesi bilgisini paylaşacak

0

Google Maps pil

Google Maps uygulamasında yapılan yeni bir güncelleme, kullanıcıların iletişiminde önemli bir kolaylık sağlayacak. Google Maps pil seviyesi bilgisini de paylaşacak.

Google Maps pil seviyesini belirtecek

2017 yılında Google Maps’e konum paylaşma özelliği eklenmişti. Böylelikle kişiler birbirlerini veya gidecekleri yeri çok daha kolay bir şekilde bulabilme imkanına sahip oldu. Telefonun GPS özelliğini aktif olarak kullanan bu uygulama, telefon modeline bağlı olarak şarj sorunu da yaşatabiliyor. Dolayısıyla aktif kullanımda şarj bitmesi ile kullanıcıların iletişime kesilebiliyor. Google Maps tarafında yapılan yeni güncelleme bunu sorun olmaktan çıkaracak gibi görünüyor.

Artık Google Maps ile konum paylaşımı yaparken, telefonun şarj yüzdesi de karşıdaki kullanıcıya iletiliyor. Böylelikle şarj bitmesinden kaynaklı olası bir iletişim kopukluğunda, kişilerin endişelenmesinin önüne geçilmesi hedefleniyor.

Google Maps’in sunduğu bu özellik aslında ilk değil. Snapchat tarafından satın alınan harita uygulaması Zenly, 2016 yılında buna benzer bir özelliğe sahipti.

Google Maps pil

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>